ArCADia-INSTALACJE GAZOWE ZEWNĘTRZNE
ArCADia-INSTALACJE GAZOWE ZEWNĘTRZNE

ArCADia-INSTALACJE GAZOWE ZEWNĘTRZNE

1 870,00 zł netto
2 300,10 zł brutto
Ilość
Dostępny


 
     ArCADia-INSTALACJE GAZOWE ZEWNĘTRZNE

 


 

Czym jest ArCADia-INSTALACJE GAZOWE ZEWNĘTRZNE ?

ArCADia-INSTALACJE GAZOWE ZEWNĘTRZNE to program będący modułem branżowym systemu ArCADia. Program pozwala na wykonanie profesjonalnej dokumentacji projektu przyłącza gazowego wraz z zewnętrzną instalacją gazową.
Program kierowany jest zarówno do projektantów sieci i instalacji gazowych jak i do wszystkich osób zajmujących się branżą sanitarną i instalacyjną w budownictwie.

Program ArCADia-INSTALACJE GAZOWE ZEWNĘTRZNE umożliwia obiektowe tworzenie rysunków elementów przyłącza gazowego i zewnętrznej instalacji gazowej (zlokalizowanej poza budynkiem lub grupą budynków). Projektowanie może być realizowane na rzutach zagospodarowania przestrzennego w postaci podkładów geodezyjnych lub na wykonanych własnych rysunkach przedstawiających istniejącą lub projektowaną sieć. Program daje możliwość automatycznego tworzenia schematów obliczeniowych oraz profili podłużnych przebiegu rurociągów wraz z obiektami instalacji. Program przeprowadza obliczenia niezbędne do poprawnego zaprojektowania instalacji w zakresie prawidłowego doboru średnic rurociągu oraz wyznaczenia spadku ciśnień na odcinkach obliczeniowych. Program udostępnia także bazę do sporządzania kosztorysu poprzez kompleksowe zestawienie podstawowych materiałów wykorzystanych przy budowie instalacji gazowej zewnętrznej.

MOŻLIWOŚCI:
  • Wykonywanie rysunków instalacji gazowych zewnętrznych w zakresie przebiegu rurociągów, armatury odcinającej i lokalizacji, wymiarów szafek gazowych wolnostojących i naściennych.
  • Tworzenie profili i schematów obliczeniowych.
  • Wyznaczanie przepływu gazu na odcinkach ciągów instalacji gazowej zewnętrznej.
  • Obliczanie spadków ciśnienia na ciągach instalacji gazowej zewnętrznej.
  • Dokonywanie sprawdzenia poprawności zaprojektowanej instalacji gazowej.
  • Generowanie raportów obliczeniowych.
  • Automatyczne generowanie legendy symboli wykorzystanych w projekcie.
  • Generowanie zestawień ilościowych materiałów wykorzystanych w projekcie.
  • Przekazywanie materiałów wykorzystanych przy budowie instalacji gazowej wraz z armaturą.


10 Przedmioty

16 innych produktów w tej samej kategorii: