ArCADia 14 to oprogramowanie CAD dedykowane dla branży budowlanej wspomagające projektowanie 2D i 3D, oparte o platformę IntelliCAD która należy do konsorcjum ITC (IntelliCAD Technology Consortium). ArCADia 12 jest więc oprogramowaniem opartym o znaną i rozwijaną od wielu lat platformę CAD, która gwarantuje pełną zgodność z formatem DWG. Jednocześnie jest pierwszym polskim oprogramowaniem dla branży budowlanej pozwalającym projektantowi pracować zgodnie z założeniami technologii BIM [Building Information Modeling]. ArCADia 14 to innowacyjne oprogramowanie w którym zastosowano wiele rozwiązań zdecydowanie przyspieszających pracę projektowe w branży budowlanej. Użytkownik dzięki wykorzystaniu obiektów takich jak ściana wielowarstwowa, drzwi czy okna może szybko wykonywać rysunki CAD, jednocześnie nie tracą c nic z pełnej zgodności wykonanego projektu z formatem DWG.Program ArCADia 14 łamie monopol firmy Autodesk na rynku programów CAD w Polsce, łamie niczym nieuzasadnione zawyżanie cen i udowadnia, że program o wysokiej jakości i funkcjonalności może być dostępny za cenę odpowiadającą możliwościom każdego projektanta. Jest to filozofia działania zgodna z założeniami naszej firmy, gdzie liczy się profesjonalizm, dobro Klienta i zaspakajanie jego potrzeb. Dlatego zachęcamy Państwa do obdarzenia zaufaniem tego programu i zapraszamy Państwa do skorzystania z innowacyjnych rozwiązań jakie oferuje ArCADia 14. Wierzymy, że zastosowane w programie innowacyjne rozwiązania otwierające drogę do pracy z projektami BIM pozwolą każdemu z Państwa na jakościową zmianę swojej pracy i wspólne z nami zbudowanie strategii własnego rozwoju.
Podstawowe możliwości programu ArCADia 14.
Program ArCADia 14 posiada w podstawowej funkcjonalności bez modułów branżowych funkcje bazowe systemu ArCADia BIM, jednocześnie integruje w jednym interfejsie wszystkie moduły branżowe i narzędziowe systemu.
Funkcje bazowe systemu ArCADia BIM:
PORÓWNYWARKA DOKUMENTÓW:
Funkcja systemu ArCADia BIM służąca do porównywania projektów w systemie ArCADia i znajdowania różnic między nimi.
SCALARKA DOKUMENTÓW:
Narzędzie pozwalające zawrzeć w jednym dokumencie kilka projektów różnych instalacji.
ZARZĄDZANIE RYSUNKIEM BUDYNKU:
Zarządzanie widokami i wyświetlanymi informacjami przez czytelne drzewo Menadżera projektu.
Automatycznie generowany podgląd 3D dostępny w oddzielnym oknie, umożliwiający prezentację całej bryły budynku lub np. fragmentu kondygnacji.
WPROWADZANIE:
Elementy takie jak ściany, okna, drzwi itp. wprowadzane są teraz za pomocą funkcji inteligentnego śledzenia.
ŚCIANY:
Wybór zdefiniowanych rodzajów lub zadawanie dowolnych wielowarstwowych ścian.
Wbudowany katalog materiałów budowlanych oparty na normach: PN-EN 6946 i PN-EN 12524.
Wprowadzanie ścian wirtualnych, niewidocznych w podglądzie 3D i na przekroju, jednak dzielących przestrzeń pomieszczenia, np. dla rozróżnienia funkcji otwartej przestrzeni.
Na podstawie wybranych materiałów dla przegród (ścian, stropów i dachu) automatycznie liczony jest współczynnik przenikania ciepła.
OKNA I DRZWI:
Wprowadzanie stolarki okiennej i drzwiowej w sposób parametryczny, z biblioteki programu lub definiowanie własnych okien i drzwi.
Możliwość zdefiniowania występu parapetu od krawędzi ściany na zewnątrz (od strony opisu) i wewnątrz pomieszczenia. Definiowana jest także grubość parapetu.
Możliwość wyłączania parapetu w oknach.
STROPY:
Automatyczne wprowadzanie stropów (zgodnie z obrysem kondygnacji).
ArCADia-STROPY TERIVA:
Moduł do wykonywania rysunków układów konstrukcyjnych stropów Teriva. Rysunki te zawierają wszystkie podstawowe elementy systemu: belki stropowe, żebra rozdzielcze, żebra ukryte, wymiany, siatki podporowe oraz dodatkowo wszystkie niezbędne wykazy materiałowe, obejmujące wymienione elementy uzupełnione o stal zbrojeniową i beton monolityczny, niezbędne do wykonania stropu.
Automatyczne i ręczne rozliczanie wszystkich typów stropów Teriva (4.0/1; 4.0/2; 4.0/3; 6.0; 8.0) na polach stropu o dowolnym kształcie.
Automatyczny rozkład belek, żeber rozdzielczych i wieńców na ścianach wewnętrznych, zewnętrznych i podciągach.
Automatyczne zakładanie układu wymianów przy otworach oraz żeber pod ścianki działowe.
Automatyczne rozwiązywanie dojść bocznych stropu do ściany.
Automatyczne rozliczanie i zakładanie niezbędnych siatek płaskich i zaginanych.
POMIESZCZENIA:
Automatycznie tworzenie pomieszczeń z zamkniętych obrysów ścian i ścian wirtualnych.
Do rodzaju pomieszczenia (do nazwy) automatycznie przypisywane jest jego temperatura i zapotrzebowanie na oświetlenie sztuczne.
Możliwość zmiany odwzorowania graficznego pomieszczenia na rzucie, np. poprzez zadanie wypełnienia lub koloru.
PODCIĄGI:
Wprowadzanie podciągów wraz ze wstawieniem zbrojenia definiowanego zarówno dla prętów, jak i strzemion.
SŁUPY:
Wprowadzanie słupów o przekroju prostokątnym, okrągłym i eliptycznym.
KOMINY:
Wprowadzanie pojedynczych otworów kominowych lub szachtów, czyli grupy kominów o zadanej ilości kolumn i wierszy.
Możliwość wprowadzenia kanałów kominowych lub oznaczenia wylotu istniejących kominów.
Kształtki kominowe.
SCHODY:
Definiowanie jedno- i wielobiegowych schodów oraz schodów zabiegowych na dowolnym rzucie.
Nowy wygląd schodów monolitycznych ze stopnicą lub ażurowych z policzkami. Możliwość wyboru elementów stopnia i ich wyglądu.
TEREN:
Automatyczne tworzenie modelu terenu na podstawie punktów wysokościowych z map cyfrowych zapisanych w formacie DWG.
Wprowadzanie płaszczyzny terenu punktami lub linią wysokościową.
Wprowadzanie obiektów, które symulują elementy sieci lub istniejące obiekty w terenie, dla sprawdzenie kolizji w projekcie.