ArCADia-INSTALACJE ODGROMOWE
ArCADia-INSTALACJE ODGROMOWE

ArCADia-INSTALACJE ODGROMOWE

390,00 zł netto
479,70 zł brutto
Ilość
Dostępny

ArCADia Instalacje Odgromowe

 

Czym jest program ArCADia-INSTALACJE ODGROMOWE?

Program ArCADia-INSTALACJE ODGROMOWE to moduł systemu ArCADia BIM, który pozwala na stworzenie projektu instalacji zabezpieczającej budynek przed wyładowaniami atmosferycznymi. Projekt może obejmować zarówno zabezpieczenie budynku jednorodzinnego, jak i stworzenie pełnej instalacji odgromowej w budynkach wielorodzinnych czy użyteczności publicznej. Program pozwala na stworzenie projektu wykonawczego w formie rysunków DWG, sprawdzenie poprawności jego wykonania (połączeń elementów i zamknięcia obwodów), wykonuje niezbędne obliczenia zgodnie z obowiązującymi normami i umożliwia sporządzenie z nich raportu końcowego.MOŻLIWOŚCI PROGRAMU ArCADia-INSTALACJE ODGROMOWE:

PROJEKT WYKONAWCZY INSTALACJI NA DACHU I BUDYNKU.

Program umożliwia wykonanie rysunku instalacji odgromowej opcjami zwodu poziomego dzięki którym obrysowywany jest dach (każda jego połać) wzdłuż kalenic, naroży, koszy, okapów i innych krawędzi. Po zamknięciu obwodu instalację łączymy ze złączem kontrolnym przewodem odprowadzającym, który samodzielnie znajduje najkrótszą drogę do złącza. Idąc po płaszczyźnie połaci, okapie, a następnie ścianie budynku, dochodzi on do skrzynki lub samego złącza kontrolnego. Przy większych budynkach na dachu można również wprowadzić maszt piorunochronu.

PROJEKT WYKONAWCZY INSTALACJI W TERENIE.

Program od złącza kontrolnego do uziomu otokowego, kratowego lub prętowego prowadzi przewód uziemiający. Wskazanie na rzucie uziomu i złącza kontrolnego wystarczy: program może samodzielnie wprowadzić połączenie, które, idąc od uziomu w terenie, znajdzie ścianę budynku i po niej dojdzie do złącza kontrolnego.

OBLICZENIA I KONTROLA POPRAWNOŚCI PROJEKTU.

Przed wykonaniem obliczeń, wprowadzeniem zestawień i wykonaniem raportu należy sprawdzić poprawność połączeń elementów. Program posiada funkcjonalność która pozwala na automatyczne sprawdzenie poprawności projektu, po zakończeniu procesu sprawdzania wyświetla ona okno z informacją o poprawności wykonanej instalacji. Jeśli jakieś elementy nie są połączone, będą one oznakowane, a po ich kliknięciu w tabeli zostaną zaznaczone, wyśrodkowane i przybliżone bądź oddalone na rzucie. Jeśli projekt jest poprawny można dokonać obliczeń uziomów, program wykonuje je automatycznie na podstawie rysunku i zadanej w opcjach rezystancji gruntu.

RAPORTY I ZESTAWIENIA.

Jeśli instalacja jest wykonana poprawnie, można przystąpić do raportu, który otworzy okno ArCADia-TEXT, gdzie będzie można wprowadzić ewentualne zmiany i je zapisać. Zestawienia elementów i materiałów wprowadzane są na rzut, a po zaznaczeniu można je zapisać do formatu RTF lub CSV.

 Współpraca ArCADia-INSTALACJE ODGROMOWE z programem AutoCAD® firmy Autodesk.


10 Przedmioty

16 innych produktów w tej samej kategorii: