ArCADia-TERMOCAD PRO 7
ArCADia-TERMOCAD PRO 7

ArCADia-TERMOCAD PRO 2020 7

2 666,67 zł netto
3 280,00 zł brutto
Ilość
Dostępny

ArCADia TERMOCAD PRO 2020 7

 

Czym jest program ArCADia-TERMOCAD PRO 2020 7?

ArCADia-TERMO to najpopularniejszy na polskim rynku program przeznaczony do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej wymaganych przy transakcjach najmu oraz sprzedaży budynków lub lokali oraz do obliczeń zapotrzebowania na ciepło i chłód pomieszczeń. Można w nim też wykonywać audyty energetyczne, remontowe i audyty efektywności energetycznej, np. dla celów otrzymania premii modernizacyjnej. Wykorzystywany może być również do certyfikowanych obliczeń BREEAM. Dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze oraz bogatej bazie podpowiedzi użytkownik programu w łatwy i szybki sposób opracowuje konieczne dokumenty zgodnie z wymogami prawnymi.

ArCADia-TERMO może poszczycić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami w wielu konkursach. Program jako jedyny na rynku zdobył Złoty Medal Międzynarodowych Targów BUDMA, został laureatem w konkursie "TERAZ POLSKA" oraz zdobył nominacje w konkursie "Łódź Proponuje - Innowacyjni i Kreatywni – Innowacyjny Produkt", a po pozytywnym przejściu testów od firmy Microsoft otrzymał prawo do użycia logo "Certified for Windows Vista".

Po blisko 8 latach obecności programu na rynku, zdecydowaliśmy się na zmianę nazwy produktu z ArCADia-TERMO na ArCADia-TERMOCAD. Podyktowane to zostało faktem wbudowania w program w pełni funkcjonalnego edytora graficznego pozwalającego modelować bryłę budynku. Edytor TERMOCADIA umożliwia import rysunków w formacie DWG oraz import i eksport projektów systemu ArCADia BIM, dzięki temu rozwiązaniu oprogramowanie do obliczeń energetycznych budynków jest jeszcze lepiej zintegrowane z naszym systemem projektowania ArCADia BIM, którego celem jest jak najlepsze wspieranie projektantów w pracy zgodnie z założeniami BIM [Building Information Modeling].

Program dostępny jest w trzech wersjach najbardziej rozbudowana to ArCADia-TERMOCAD PRO 2020 7 dedykowana do wykonywania audytów energetycznych i remontowych, posiada możliwość uwzględnienia w obliczeniach audytu efektywności energetycznej, modernizacji systemu oświetlenia oraz wymiany sprzętu i urządzeń elektrycznych, celem obniżenia zużycia energii przez budynek. Efektem obliczeń jest nowy raport z kartą audytu efektywności energetycznej, w której podane jest obliczone zmniejszenie zapotrzebowania na energię końcową i pierwotną, przeliczone dodatkowo na tony oleju ekwiwalentnego oraz wielkość redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery w efekcie proponowanych działań modernizacyjnych. Dodatkowo generowany jest nowy raport "Zestawienie przegród", który zawiera przegrody uszeregowane po typach i kondygnacjach, z podanymi ich powierzchniami i orientacją względem kierunków świata.

Wychodząc na przeciw zmianom prawnym, 19 maja weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i form audytu energetycznego oraz części audytu remontowego, wzorów kart audytów, a także algorytmu oceny opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego (Dz. U. 2020 poz. 879). Wprowadziliśmy do wersji PRO zmiany dzięki którym możliwe jest wykonywanie audytów zgodnie z nowymi wymogami prawnymi. Program w procesie termomodernizacji uwzględnia również montaż mikroinstalacji OZE (np. paneli fotowoltaicznych). Funkcjonalność ta może być bardzo istotna przy wielu projektach termomodernizacyjnych. Inwestor ubiegający się o dofinansowanie z Funduszu Termomodernizacji i Remontów, który realizuje termomodernizację i zdecyduje się na montaż mikroinstalacji OZE (np. paneli fotowoltaicznych), może ubiegać się o premię termomodernizacyjną zwiększoną z 16 proc. do 21 proc. kosztów całego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.

Nowe funkcjonalności programu ArCADia-TERMOCAD PRO 2020 7TERMOCAD2020_600x600_v2.jpgWprowadzenie nowego rozporządzenia do opcji programu, obliczenia premii termomodernizacyjnej i remontowej - Wg Rozp. MR z dnia 29.04.2020 r.

 • Zmiana podziału powierzchni pomieszczeń w audycie.
 • Mikroinstalacje fotowoltaiczne w audycie energetycznym.
 • Możliwość modernizacji warstwowych ścian zewnętrznych w budynkach wielkopłytowych w audycie energetycznym.
 • Zmiana algorytmu obliczania premii termomodernizacyjnej i remontowej.
 • Zmiany w raporcie audytu energetycznego i remontowego, dostosowano wzory raportów do aktualnego rozporządzenia.
 • Silnik graficzny TERMOCADIA 3.0 oparty na silniku ArCADia 12.0.

Nowe funkcjonalności programu ArCADia-TERMOCAD PRO 7 w stosunku do wersji ArCADia-TERMO PRO 6:

 • Wbudowany edytor graficzny TERMOCADIA do modelowania bryły budynku
 • Wbudowany edytor tekstowy ArCADia-TEXT
 • Audyty efektywności energetycznej (dotyczy wersji PRO; w tym obliczenia modernizacji oświetlenia), nowy raport audytu z kartą audytu zgodną ze wzorem z rozp. Ministra Gospodarki z 10 sierpnia 2012 r.
 • Nowa precyzyjna mapa OpenStreetMap
 • Nowy raport "Zestawienie przegród" (orientacje + powierzchnie)
 • Zapis ŚCHE do plików XML
 • Baza materiałów izolacyjnych ISOVER
 • Program dostępny w wersji 64-bit, większa wydajność aplikacji


10 Przedmioty

16 innych produktów w tej samej kategorii: