BricsCAD BIM
BricsCAD BIM

BricsCAD BIM

7 560,00 zł netto
9 298,80 zł brutto
Ilość
Dostępny

BricsCAD BIM

BricsCAD BIM to opcjonalny dodatek do BricsCAD Platinum, dający możliwość tworzenia i zarządzania projektami budynków i infrastruktury znacznie szybciej i bardziej ekonomicznie niż z tradycyjnym programami CAD.

Dzięki BricsCAD BIM możesz przejść przez wszystkie etapy projektu, bez konieczności zakupu dodatkowego oprogramowania! 

Modelowanie informacji o budynku (BIM) to cyfrowy zapis fizycznych i funkcjonalnych informacji o całym budynku lub jego wybranym fragmencie. BIM to narzędzie pozwalająca na płynny transfer informacji pomiędzy architektami, konstruktorami, wykonawcami i inwestorami.

BricsCAD BIM to nie tylko oprogramowanie do projektowania, to nie tylko modelowanie informacji o budynku czy baza danych dotycząca budynku – to połączenie tych wszystkich pojęć w jedno.

Model Budynku 3D

W BricsCAD BIM najważniejszy jest model budynku wykonany w 3D. Dzięki temu że każdy element budynku ma odzwierciedlenie w rzeczywistości możemy zrozumieć budynek zdecydowanie lepiej niż jak to miało miejsce przy zwykłym rysunku dwg. 

Praca w chmurze

BIM to oszczędność czasu potrzebnego na przygotowanie dokumentacji. Dzięki przechowywaniu informacji w chmurze dostęp do dokumentacji jest z każdego miejsca i o każdej porze.

Model IFC

Dzięki IFC porównanie modelu architektonicznego z instalacyjnym jest bardzo proste. Wyszukanie kolizji, koordynacja może odbywać się w czasie rzeczywistym dzięki pracy online.

Biblioteka

BricsCAD BIM ma mocno rozbudowana bibliotekę elementów, aby wstawić okno czy drzwi wystarczy wybrać odpowiedni model z listy. Biblioteka jest ciągle rozbudowywana i wzbogacania o nowe modele 3D w technologii BIM. 

BricsCAD BIM to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich uczestników procesu projektowo-inwestycyjnego, a w szczególności dla: 

Projektantów Architekt-Konstruktor-Instalator

Dzięki zastosowaniu technologii BIM projektanci mogę opracowywać nawet bardzo skomplikowane projekty. Począwszy od planowania i zarządzania poprzez proces projektowania i koordynacji wszyscy uczestnicy projektu współpracują między sobą. Przygotowany model 3D zawiera nawet najbardziej szczegółowe informacje, a dokonywane zmiany w sposób niemalże natychmiastowy są widoczne u pozostałych osób. Dzięki temu współpraca układa się w sposób płynny, a przygotowana dokumentacja zawiera wszystkie niezbędne informacje. 

Dział produkcji i prefabrykacji

BricsCAD BIM posiada zaawansowane narzędzie do modelowania oraz do przeprowadzania analiz. Dzięki czemu wszelkiego rodzaju prefabrykaty mogą być wykonane z należytą dokładności, a następnie dostarczone na teren budowy.

Generalny wykonawca

Dzięki wykorzystaniu BricsCAD BIM generalny wykonawca może ustrzec się błędów już na etapie przygotowania oferty przetargowej. W bardzo wielu przypadkach dostarczenie modelu IFC staje się standardem, a firmy korzystające z technologii BIM mają przewagę nad konkurencją.

BricsCAD

5 Przedmioty

5 innych produktów w tej samej kategorii: