Datacolor SpyderSTUDIO
Datacolor SpyderSTUDIO

Datacolor SpyderXSTUDIO

2 031,71 zł netto
2 499,00 zł brutto
Ilość
Dostępny

Datacolor SpyderXSTUDIO


Jest to pełen zestaw potrzebny w studiu fotograficznym, jak również dla każdego fotografa dla którego zgodność edytowanej na monitorze pracy z wydrukiem jest sprawą kluczową. W skład zestawu wchodzi:

SpyderPRINT do profilowania drukarek,

SpyderELITE do kalibracji monitora,

SpyderCUBE do korekty ekspozycji zdjęcia


Datacolor SpyderSTUDIO pozwala w pełni wdrożyć system zarządzania barwą w studiu fotograficznym, tym profesjonalnym, jak również mniej zaawansowanym lecz wymagającym zgodności kolorystycznej wykonywanych prac:

– od początku: SpyderCUBE uniwersalny wzorzec bieli i czerni do korekty ekspozycji,

– poprzez: SpyderELITE do kalibracji monitora w pełnym zakresie jego możliwości,

– do końca: SpyderPRINT do tworzenia profili drukarek na wszystkich rodzajach nośników


Opisy szczegółowe:

Datacolor SpyderPRINT – zaawansowany zestaw do tworzenia profili drukarek (tworzenie profili RGB). Użytkownik otrzymuje spektrofotometr wraz ze „stolikiem” pozwalającym na łatwe i precyzyjne wczytywanie wydrukowanych wzorców kolorów. Dołączone oprogramowanie w intuicyjny sposób przeprowadza użytkownika przez wszystkie etapy pracy. Funkcja SpyderProof to zestaw starannie dobranych obrazów które pozwolą fotografowi precyzyjnie skorygować wyśwtlane/drukowane detale.

Datacolor SpyderELITE – kalibrator do monitorów, projektorów i TV (konieczny cross-grade) do zaawansowanych zastosowań. Oprogramowanie, za pomocą podpowiedzi, przeprowadza użytkownika w automatyczny sposób przez cały proces kalibracji. Uzytkownik ma możliwość kalibracji:

–  wszystkich typów monitorów: CRT, LED (szeroko i wąsko gamutowych), OLED, Retina Display w komputerach stacjonarnych i przenośnych, jak również wyświetlacze w iPad-ach i iPhon-ach (wymagane pobranie darmowej aplikacji SpyderGallery dostępnej na AppStore).

– kalibracji wszystkich typów telewizorów: LCD (CCFL, LED), plazmy, OLED, CRT

Kalibrator z siedmioma czujnikami pozwala na 26% zwiększenie dokładności pomiarów. Kalibrator ma czujnik mierzący poziom oświetlenia stanowiska pracy, mający wpływ na postrzeganie kolorów przez użytkownika (zakres zaawansowany). Proces kalibracji trwa około 5 minut, proces rekalibracji trwa poniżej 3 minut. Po kalibracji istnieje możliwość porównania obrazów sprzed i po kalibracji. Licencja pozwala na instalację oprogramowania na jednym stanowisku i kalibrację wielu monitorów podłączonych do niego.

Uzytkownik ma możliwośc skalibrowania monitora do następujących parametrów:

Gamma: bez ograniczeń

Temperatura barwowa bieli: bez ograniczeń

Uzyskany profil ICC 2, ICC 4.

StudioMatch pozwala na wizualne korekty obrazu po kalibracji. Oprogramowanie ma wbudowane wartości dla standardów wideo: PAL, NTSC, Cineon. Funkcja Color Analysis pozwala na kontrolę nierównomierności podświetlenia ekranu, określenie przestrzeni wyświetlanych barw, zmian parametrów obrazu w czasie. Pozwala również na porównanie ich z parametrami innych monitorów.

Datacolor SpyderCUBE to uniwersalne narzędzie pozwalające na uzyskanie prawidłowego balansu bieli, ekspozycji zdjęcia, odniesienia do głębokiej czerni, plików typu RAW „wywoływanych” w programach do edycji zdjęć. SpyderCUBE zawiera dedykowane pola:

– kulę chromowaną (na szczycie SpyderCUBE) do lokalizacji „punktów” oświetlających obiekt fotografowany i analizy pól przeeksponowanych

– dwa pola wzorca bieli

– dwa pola 18% neutralnej szarości

– „czarna dziura” (otwór pozwalający na wniknięcie do czarnej przestrzeni bryły CUB-a) jako odniesienie do absolutnej czerni

– czarne pola jako odniesienie cieni do „czarnej dziury”

Zawsze dwa identyczne pola (biały-biały, szary-szary, czarny-czarny) pozwalają na porównywanie tych wzorców jako, z jednej strony oświetlonych, a z drugiej w cieniach.

SpyderCUBE wykonany jest z bardzo trwałych materiałów i odporny na zabrudzenia i zniszczenia.

Wymagania minimalne: monitor o rozdzielczości minimum 1024 x 768, karta graficzna 24-bit, 128MB RAM.

Zestaw zawiera: spektrofotometr, „stolik” pozwalający na łatwe i precyzyjne wczytywanie wydrukowanych wzorców kolorów, kalibrator Spyder4ELITE, SpuderCUBE, oprogramowanie na płycie CD, Quick Start Guide.

Wspierane systemy operacyjne: Win 7 32/64, Win 8 32/64, Mac OS X 10.7, 10.8, 10.9.

Gwarancja 2 lata.


1 Przedmiot

11 innych produktów w tej samej kategorii: