EIZO Monitor LCD 24,1" CG2420-BK, ColorEdge, kalibracja sprzętowa, zintegrowany kalibrator, czarny.
EIZO Monitor LCD 24,1" CG2420-BK, ColorEdge, kalibracja sprzętowa, zintegrowany kalibrator, czarny.

EIZO Monitor LCD 24,1" CG2420-BK, ColorEdge, kalibracja sprzętowa, zintegrowany kalibrator, czarny.

4 795,93 zł netto
5 899,00 zł brutto
Ilość
Dostępny

Odwzorowanie barw

ColorEdge CG2420 ma wyjątkowo szeroki gamut kolorów i odtwarza prawie całą przestrzeń Adobe RGB, dzięki czemu pliki w tym formacie będą wyświetlane poprawnie. Kolory na zdjęciach przedstawiających błękitne niebo czy żywą zieleń lasów będą reprodukowane z wiernością, której nie oddadzą monitory z przestrzenią kolorów sRGB. Szeroki gamut monitora oznacza również, że będzie on w stanie wyświetlić prawie w całości przestrzenie CMYK ISO-coated i US web-coated, wykorzystywane w procesie druku.

Wygodna praca

Wielkoformatowe monitory często wykazują zmiany koloru przy patrzeniu na ekran z boku. ColorEdge CG2420 korzysta z panelu IPS z kątem widzenia aż 178°, dzięki czemu ekran może oglądać więcej niż jedna osoba naraz, a zmiana kolorów i kontrastu jest minimalna.

ColorEdge CG2420 ma antyodblaskowy panel IPS, który zapewnia doskonałą widoczność obrazu. Monitor korzysta także z technologii przyciemniania, aby zminimalizować migotanie obrazu i tym samym zapobiegać zmęczeniu wzroku.

Jednolity obraz na całej powierzchni

Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, monitor CG2420 wyposażono w autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która gwarantuje, że monitory opuszczające fabrykę mają współczynnik Delta-E o wartości 3 lub mniej. DUE ogranicza także wpływ wahań temperatury otoczenia na temperaturę kolorów i jasność ekranu, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

Krzywa gamma regulowana indywidualnie w fabryce

Dokładne odwzorowanie krzywej gamma każdej z barw podstawowych jest warunkiem poprawnego wyświetlania wszystkich kolorów. Monitory EIZO z serii ColorEdge już podczas procesu produkcji mają precyzyjnie dobrane barwy składowe w całym zakresie od 0 do 255 odcienia. Dokonywane jest to poprzez pomiar wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych (Red, Green, Blue) oddzielnie, a następnie – przy wykorzystaniu zaszytej w elektronice 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT), wybór najbardziej pasujących 256 odcieni.

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej

Przy podłączeniu poprzez DisplayPort przez złącze sygnałowe możliwe jest dostarczanie do monitora 10-bitowej informacji o kolorze. Monitor korzystając z 16-bitowej tablicy LUT, przetwarza informację o kolorze z 16-bitową precyzją, co pozwala na uzyskanie bardziej płynnych przejść tonalnych i zmniejszenia Delta-E pomiędzy poszczególnymi punktami. To 64 razy większa precyzja więcej niż w przypadku 16,7-milionowej palety barw, jaką oferuje sygnał 8-bitowy.

Bogactwo złączy

Monitor ma wejścia DisplayPort, HDMI i DVI-D obsługujące różne typy kart graficznych. Ponadto wejście HDMI umożliwia bezpośrednie połączenie z aparatami cyfrowymi, a dwa porty USB upstream pozwalają podłączyć dwa komputery jednocześnie, wobec czego nie trzeba ponownie podłączać kabla USB, gdy używa się oprogramowania ColorNavigator na dwóch komputerach. Monitor wyposażono w trzy łatwo dostępne porty USB 3.0, w tym jeden port do ładowania urządzeń takich jak smartfon.

Ergonomiczna stopka

Ergonomiczna stopka z regulacją odchylenia w płaszczyźnie poziomej i pionowej, zmianą wysokości i możliwością pracy w trybie portretowym pozwala na umieszczenie ekranu w najbardziej dogodnej pozycji.

 

 

 

 Przekątna ekranu

24,1"

Powłoka matrycy

Matowa

Rodzaj matrycy

LED, IPS

Rozdzielczość ekranu

1920 x 1200 (WUXGA)

Format ekranu

16:10

Częstotliwość odświeżania ekranu

61 Hz

Wielkość plamki

0,27 mm

Jasność

400 cd/m²

Kontrast statyczny

1 500:1

Kąt widzenia w poziomie

178 stopni

Kąt widzenia w pionie

178 stopni

Czas reakcji

10 ms

Liczba wyświetlanych kolorów

1,07 mld

Rodzaje wejść / wyjść

HDMI - 1 szt. DVI-D - 1 szt. DisplayPort - 1 szt. USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 4 szt.

Tuner TV

Brak

Głośniki

Nie

Obrotowy ekran (PIVOT)

Tak

Pobór mocy podczas pracy

20 W

Pobór mocy podczas spoczynku

< 0,6 W

Szerokość

555 mm

Wysokość (z podstawą)

550 mm

Głębokość (z podstawą)

245 mm

Waga

5 kg

Dodatkowe informacje

Regulacja kąta pochylenia (Tilt) Regulacja wysokości (Height) Regulacja kąta obrotu (Swivel) Możliwość montażu na ścianie - VESA 100 x 100 mm

Dołączone akcesoria

Kabel DVI Kabel USB Kabel DisplayPort -> Mini DisplayPort Kabel zasilający Skrócona instrukcja obsługi

Gwarancja

60 miesięcy (gwarancja producenta)EIZO

CG2420-BK
1 Przedmiot

16 innych produktów w tej samej kategorii: