EuroZłącza BELKA-BELKA + DXF
EuroZłącza BELKA-BELKA + DXF

EuroZłącza BELKA-BELKA + DXF

480,00 zł netto
590,40 zł brutto
Ilość
Dostępny

EuroZłącza Belka-Belka + DXF

Czym jest program EuroZłącza BELKA-BELKA + DXF?

 
 

W najnowszej wersji  wymiarowane są następujące typy połączeń stalowych:

  • EuroZłącza  BELKA–BELKA z nakładkami i przykładkami, spawane lub na śruby, wymiarowane na zadany zestaw sił poprzecznych

Algorytm dotyczy połączenia EuroZłącza BELKA-BELKA, w którym oba główne elementy połączone są za pośrednictwem przykładek środnika oraz ewentualnych nakładek półek belek.MOŻLIWOŚCI PROGRAMU:

Ogólnie:

  • na podstawie zdefiniowanego przez użytkownika modelu połączenia, program umożliwia automatyczne wygenerowanie rysunku warsztatowego złącza w formacie DXF, łącznie z wykazem części złącznych,
  • dopuszczalne przekroje dla belek obejmują dwuteowniki dochodzące do siebie w tej samej orientacji osi głównych, równolegle,
  • siły V oraz M obciążające belki dwuteowników w silniejszych osiach ich przekrojów,
  • belki połączone są za pomocą przykładek środnika (pojedyncza lub podwójna) oraz ewentualnych nakładek pasów górnych i dolnych.

Przykładki:

  • przykładki oraz nakładki w formie płaskowników dołączone są odpowiednio do środników i półek belek poprzez połączenie zakładkowe śrubowe lub spawane.

Nakładki:

  • użycie nakładek jest możliwe tylko w przypadku, gdy obie łączone belki mają równą wysokość.

 

Program działa samodzielnie lub jako moduł wymiarujący połączenia stalowe w programie R3D3-Rama 3D, R2D3-Rama 3D i R2D2-Rama 2D.

W trybie współpracy z programem R3D3/R2D3/R2D2 do programu EuroZłącza przekazywane są zestawy sił wewnętrznych a skrócone wyniki wymiarowania prezentowane są w modelu programu statycznego. Zapamiętywany jest też model utworzonego połączenia w programie R3D3/R2D3/R2D2. Raporty z wymiarowania w formacie RTF mogą być tworzone w trzech różnych stopniach szczegółowości  z możliwością definiowania ich zakresu przez użytkownika. Program tworzy zaawansowany, dynamiczny szkic projektowanego modelu połączenia.


10 Przedmioty

7 innych produktów w tej samej kategorii: