Czym jest program EuroZłącza KRATOWE Z BLACHĄ WĘZŁOWĄ + DXF?
W najnowszej wersji wymiarowane są następujące typy połączeń stalowych:
EuroZłącza KRATOWE Z BLACHĄ WĘZŁOWĄ typu TK, T, K, N, Y, spawane lub na śruby, wymiarowane na zadany zestaw sił poprzecznych z uwzględnieniem momentu lub na nośność elementów łączonych. Profile pasów - dwuteowniki, profile skratowania - kątowniki, ceowniki, rury prostokątne i kwadratowe.
Algorytm dotyczy wymiarowanie konstrukcji węzła kratownicy z użyciem blachy węzłowej.
MOŻLIWOŚCI PROGRAMU:
Ogólnie:
na podstawie zdefiniowanego przez użytkownika modelu połączenia, program umożliwia automatyczne wygenerowanie rysunku warsztatowego złącza w formacie DXF, łącznie z wykazem części złącznych,
obliczenia można przeprowadzić dla węzłów typu T i Y oraz K, N i KT,
jeżeli w węźle zbiegają się więcej niż dwa pręty skratowania (węzły KT) - ich osie winny zbiegać się w jednym punkcie.
Blacha węzłowa:
blacha węzłowa o dowolnych wymiarach prostokątnych,
połączona wzdłużnie z pasem kratowym za pomocą spoiny [teowej].
Pas kratowy:
dopuszczalne przekroje dla pasów kratowych obejmują: dwuteowniki,
orientacja przekroju pasa z dwuteownika jest pionowa (blacha węzłowa połączona z pasem, w płaszczyźnie wyznaczone przez oś środnika dwuteownika).
Pręty skratowania:
dopuszczalne przekroje dla słupków i krzyżulców obejmują: rury kwadratowe bądź prostokątne, kątowniki, ceowniki,
dopuszczalna konfiguracja dla rur kwadratowych bądź prostokątnych obejmuje: styk z blachą poprzez ścianki łączone teowo wzdłuż symetrycznego rozcięcia przekroju pręta, połączenie z blachą spawane,
dopuszczalna konfiguracja dla kątowników obejmuje: stosowanie prętów zdwojonych (symetria przekrojów), połączenie z blachą spawane lub śrubowe, styk z blachą wzdłuż ramienia kątownika,
dopuszczalna konfiguracja dla ceowników obejmuje: stosowanie prętów zdwojonych (symetria przekrojów), styk z blachą wzdłuż środnika ceownika, połączenie z blachą spawane lub śrubowe.
Program działa samodzielnie lub jako moduł wymiarujący połączenia stalowe w programie R3D3-Rama 3D, R2D3-Rama 3D i R2D2-Rama 2D.
W trybie współpracy z programem R3D3/R2D3/R2D2 do programu EuroZłącza przekazywane są zestawy sił wewnętrznych a skrócone wyniki wymiarowania prezentowane są w modelu programu statycznego. Zapamiętywany jest też model utworzonego połączenia w programie R3D3/R2D3/R2D2. Raporty z wymiarowania w formacie RTF mogą być tworzone w trzech różnych stopniach szczegółowości z możliwością definiowania ich zakresu przez użytkownika. Program tworzy zaawansowany, dynamiczny szkic projektowanego modelu połączenia.