Pakiet dalmierz laserowy Leica DISTO S910 touch + ArCADia LT + ArCADia-INWENTARYZATOR
Pakiet dalmierz laserowy Leica DISTO S910 touch + ArCADia LT + ArCADia-INWENTARYZATOR

Pakiet dalmierz laserowy Leica DISTO S910 touch + ArCADia LT + ArCADia-INWENTARYZATOR

8 759,00 zł netto
10 773,57 zł brutto
Ilość
Dostępny

Pakiet dalmierz laserowy Leica DISTO S910 touch + ArCADia LT + ArCADia-INWENTARYZATOR

Pakiet składa się z dalmierza Leica DISTO™ S910 touch oraz programu ArCADia LT i ArCADia-INWENTARYZATOR. Leica DISTO™ S910 touch to dalmierz laserowy z ekranem dotykowym umożliwiającym szybką i intuicyjną obsługę oraz pomiarem punktów w 3D. Dzięki technologii Bluetooth i oprogramowaniu ArCADia pomiary są przenoszone bezpośrednio na rysunek CAD.

Współpraca dalmierza Leica DISTO™ S910 z oprogramowaniem CAD.

Jedną z ważniejszych cech dalmierza laserowego Leica DISTO™ S910 jest wbudowane łącze Bluetooth. Dzięki niemu wymiary zmierzone przez dalmierz mogą być na bieżąco wysyłane z dalmierza do urządzenia zewnętrznego i tam zapisywane w postaci cyfrowego szkicu wymiarowego. Producent z urządzeniem dostarcza aplikacje Leica Disto Sketch, którą można pobrać za darmo ze sklepu Apple Store lub Google Play, a także ze strony producenta. Rozwiązanie to choć bardzo praktyczne ma klika istotnych wad. Wykonywany w urządzeniu mobilnym rysunek nie jest w formacie DWG, producent nie dostarcza oprogramowania dla platformy Windows. Alternatywą dla tego rozwiązania o zdecydowanie większych możliwościach jest połączenie dalmierza z tabletem, laptopem lub komputerem PC z systemem Windows i naszym oprogramowaniem ArCADia BIM. Firma ArCADiasoft stworzyła innowacyjny produkt, jedyny polski system BIM który pozawala projektantowi w trakcie wykonywania tradycyjnego rysunku .DWG tworzyć cyfrowy model budynku. Połączenie dalmierza wyposażonego w komunikację Bloetooth z naszym oprogramowaniem CAD /BIM pozwala na automatyczne wykonywanie rysunku na podstawie wymiarów które rejestruje dalmierz w efekcie użytkownik szybko otrzymuje rysunek .DWG oraz model budynku w 3D.

 

 • Leica DISTO™ S910posiada ekran dotykowy co zdecydowanie podnosi komfort i łatwość obsługi. Dzięki zintegrowanej podstawce SmartBase możliwy jest pomiar między dwoma, nawet niedostępnymi punktami. Wszystkie pomiary wykonać można z jednego miejsca i zapisywać je cyfrowo w postaci danych punktowych. Otrzymane pomiary zapisywane są w postaci pliku DXF. Wbudowana pamięć mieści do 20 plików, po 30 punktów. W przypadku gdy taka pojemność jest niewystarczająca, istnieje możliwość bezpośredniego przesyłania otrzymanych współrzędnych do programów typu CAD poprzez interfejs WIFI. Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym i jest niezwykle proste.

 • ArCADia LT to funkcjonalny, łatwy w obsłudze i intuicyjny program CAD, umożliwiający tworzenie dokumentacji 2D i zapis plików w formacie DWG 2013. Aplikacja ta jest podstawowym narzędziem graficznym dla szeroko rozumianej branży budowlanej.

 • ArCADia-INWENTARYZATOR to innowacyjne oprogramowanie które wspomaga tworzenie dokumentacji technicznej rzutów i przekrojów inwentaryzowanych budynków bezpośrednio podczas obmiaru. Program umożliwia bezprzewodowe pobieranie danych z elektronicznych urządzeń pomiarowych poprzez urządzenie Bluetooth i wstawianie ich bezpośrednio do systemu ArCADia BIM.

Cechy Leica DISTO™ S910
 • Przełomowa funkcja pomiarów punktów w 3D. Jest to pierwszy ręczny dalmierz laserowy z możliwością pomiarów dowolnych punktów z jednego miejsca.
 • Możliwość zapisu plików DXF. Dane pomiarowe można również przesyłać w czasie rzeczywistym do programów typu CAD.
 • Funkcja inteligentnych pomiarów kątów i powierzchni.
 • Pomiar na odległość do 300 metrów, dzięki zastosowaniu technologii X-Range Power Technology.
 • Cyfrowy celownik z 4-krotnym powiększeniem.
 • Wysoka dokładność +/- 1 mm potwierdzona certyfikatem ISO 16331-1.
 • Interfejs Bluetooth przesyłający dane pomiarowe do urządzeń mobilnych.
 • Darmowa aplikacja Leica Disto Sketch współpracującą z dalmierzem. Pozwala nanosić na szkice i zdjęcia otrzymane wyniki.
 • Wbudowany aparat zapisujący zdjęcia punktów i otrzymane wyniki.
 • Czujnik nachylenia pracujący w zakresie 360 stopni do pomiarów kąta, wysokość oraz odległość pośrednia.
 • Ekran dotykowy.
 • Przydatne funkcje m. in. pomiar wysokości, pomiar profili terenowych, pomiar elementów skośnych.
 • Funkcja pomiaru powierzchni trójkąta, przydatna podczas pomiarów powierzchni o nieregularnych kształtach.
 • Funkcja pomiaru wysokości, szerokości i średnicy na wykonanych dalmierzem zdjęciach.
 • Duży, podświetlany ekran do pomiarów w ciemnych pomieszczeniach.
 • Odporna obudowa i wykonanie wysokiej jakości.
 • Sygnał dźwiękowy potwierdzający wykonanie pomiaru.
 • Prostą obsługą

Po prostu dotknij!
Duży ekran dotykowy umożliwia szybką i intuicyjną obsługę dalmierza. Dzięki rozpoznawaniu powszechnie stosowanych gestów, takich jak przesuwanie i powiększanie dwoma palcami, wszystkie funkcję dalmierza są szybko i łatwo dostępne. Wyzwalanie pomiarów może odbywać się także za pośrednictwem dotykowego ekranu - pozwoli to uniknąć przypadkowego przemieszczenia dalmierza podczas wykonywania pomiarów.

Rewolucja – pomiar na zdjęciu
Najszybsza i najwygodniejsza metoda wyznaczania szerokości, wysokości, powierzchni, a nawet średnicy mierzonego obiektu. Wystarczy jeden pomiar odległości do obiektu. a resztę odczytasz z ekranu, wskazując strzałkami właściwe elementy do zwymiarowania. Oprócz celownika z 4x zoomem, możesz również skorzystać z kamery przeglądowej, która ułatwi celowanie do dużych obiektów.

Dokumentuj pomiary zdjęciami
Kamera wbudowana w Leica DISTO™ D810 touch może zostać użyta do wykonania zdjęć mierzonego obiektu celem lepszego udokumentowania pomiaru. Możliwe jest także zapisywanie zrzutów ekranowych. Obrazy ściągniesz na komputer przez port USB. Nie zapomnisz o żadnych szczegółach mierzonego punktu.


1 Przedmiot

16 innych produktów w tej samej kategorii: