• Obniżka
SketchUp Pro 2018 (EN, WIN/MAC, LIC) + subskrypcja 1 rok
SketchUp Pro 2018 (EN, WIN/MAC, LIC) + subskrypcja 1 rok

SketchUp Pro 2018 (EN, WIN/MAC, LIC) + subskrypcja 1 rok

3 596,00 zł
2 777,40 zł netto
3 416,20 zł brutto
-5%
Ilość
Dostępny


 

Trimble SketchUp Pro 2018 + subskrypcja 1 rok


 

Nowości w SketchUp 2016
Integracja z Trimble Connect

Trimble Connect to internetowa platforma umożliwiająca wymianę informacji, opisywanie, udostępnianie i  współpracę przy tworzeniu projektów. Każdy użytkownik SketchUp może zarejestrować się na darmowym koncie i od razu rozpocząć pracę. Trimble Connect jest kompatybilny z formatami plików takich jak SKP, IFC, 3DM, DWG, DXF, DGN, OBJ, FBX, 3DS, STP, STEP, IGES, IGS, STL, SLDPRT, SLDASM, KMZ, DAE, X3D.

Dzięki Trimble Connect wszyscy uczestnicy mają wspólną przestrzeń roboczą. Działa to jak prywatna chmura danych. Trimble Connect bazuje na platformie GTeam, co oznacza, że umożliwia udostępnianie, przeglądanie i komentowanie projektu z poziomu przeglądarki internetowej.

Aktualizacja komponentów

W SketchUp 2016 modele pochodzące z 3D Warehouse mogą być wykorzystywane jako obiekty referencyjne. Pobierz model, następnie go odśwież, a zmiany zostaną wprowadzone do każdej instancji tego komponentu.

LayOut w chmurze

Z nową wersją SketchUp’a projekty  tworzone w LayOut stały się bardziej przyjazne. LayOut jest teraz zintegrowany z popularnymi serwisami, takimi jak Dropbox, Google Drive oraz Trimble Connect Sync. To oznacza, że można w prosty sposób wysyłać i aktualizować pliki, które są archiwizowane i współdzielone na tych serwisach. Dzięki zsynchronizowanym folderom z plikami w chmurze, nie ryzykujesz utratą dostępu do swojego pliku.


LayOut API

Dzięki nowemu API (Application Programming Interface) programiści mogą tworzyć i personalizować pliki .layout. W praktyce oznacza to, że już w najbliższej przyszłości pojawią się nowe rozszerzenia funkcjonalne do programu Layout.  

Ulepszone narzędzia
Silnik zależności

Poznawanie i wykorzystywanie silnika zależności w SketchUp umożliwia szybsze i precyzyjne modelowanie dzięki wykorzystaniu punktów charakterystycznych i nie tylko.

W SketchUp 2016 dodano dodatkowe podpowiedzi silnika zależności w postaci równoległej oraz prostopadłej linii z możliwością wymuszenia ich rysowania. Klawiszem odpowiedzialnym za rysowanie linii równoległych i prostopadłych jest strzałka w dół. Pozostałe strzałki blokują rysowanie linii równoległych do osi układu współrzędnych.


Blokowanie osi

Rozszerzone funkcje strzałek na klawiaturze: Teraz więcej narzędzi wykorzystuje możliwość blokowania kierunków za pomocą strzałek na klawiaturze. W nowej wersji programu SketchUp możesz blokować osie dla takich narzędzi jak obracanie, kątomierz, rysowanie łuku, koła, prostokąta czy wieloboku.

Łuk i Koło

Nie będzie już problemów ze znalezieniem środka w okręgu lub środka dla łuku. Dodatkową funkcjonalnością jest zmiana ilości segmentów w narysowanych bryłach. Po narysowaniu koła lub łuku zerknij na dolny pasek z podpowiedziami, a dowiesz się jak szybko odjąć lub dodać geometrię dla bryły.


Narzędzie Osie

Mała, ale bardzo użyteczna rzecz. Przy tworzeniu nowej osi układu współrzędnych możesz wybierać, którą z pośród dostępnych chcesz ustawić. Możesz to zrobić używając klawisza Alt (PC)/Command (Mac).


Punkty charakterystyczne

SketchUp będzie rozpoznawał punkty charakterystyczne dla płaszczyzn przekroju nawet wtedy, gdy płaszczyzny są ukryte. Punkty te, będę również widoczne dla programu LayOut, przez co wymiarowanie modelu z płaszczyznami przekroju będzie dużo łatwiejsze.


Odświeżone tekstury

W najnowszej wersji SketchUp, przebudowne zostały materiały w bibliotece, dodane są nowe tekstury i całkowicie nowe kategorie. Naciśnij „B” i rozbudź wyobraźnię.


Warstwy w LayOut

Usprawnione zostało prawie wszystko, co związane jest z warstwami w LayOut. Niezależnie, czy grupujesz obiekty całej warstwy czy rysujesz obiekty na warstwach udostępnionych, nowe warstwy LayOut są po prostu lepsze:

    grupy wielowarstwowe – jednostki znajdujące się na różnych warstwach można teraz zgrupować razem
    utrzymanie warstw na swoim miejscu podczas kopiowania i wklejania – występuje przypisanie pierwotnych warstw do danego podmiotu
    możliwość przenoszenia podmiotów między warstwami  za pomocą kliknięcia „Przenieś do” / „Move to”
    podświetlenie innym kolorem elementów poszczególnych warstw z rozróżnieniem na udostępniane i nieudostępniane. Pomaga to użytkownikom przy tworzeniu i manipulacji przedmiotami na wspólnej, udostępnionej warstwie.
    widoczność warstw utrzymuje się na nowych stronach- jeśli dana warstwa jest ukryta na stronie bieżącej, to będzie ukryta również na nowo dodanych stronach

Usprawnienia

    Zoptymalizowany eksport PDF z LayOut: w trakcie eksportu plików PDF możesz kompresować pliki JPG wśród Twoich plików LayOut


    Ulepszenia C API SketchUp: dodane zostało ponad 100 nowych grup i funkcji do SketchUp C API 2016 w celu zapewnienia większych korzyści dla programistów.


    Rozszerzenie bezpieczeństwa i moderacji: w SketchUp 2016 użytkownicy mogą kontrolować, które rozszerzenia chcą załadować do poziomu bezpieczeństwa. Istnieją trzy opcje rozszerzeń do wyboru i dostępne są  w panelu Rozszerzenia w oknie Preferencje.

    Wsparcie dla El Capitan i Windows 10. SketchUp 2016 jest w pełni kompatybilny z Apple El Capitan i Microsoft Windows 10

Zakup licencji obejmuje roczną subskrypcję programu Trimble SketchUp Pro. 

UWAGA POŚREDNICY!!! WAŻNA INFORMACJA!!!
Zamawiając oprogramowanie w formie elektronicznej pamiętaj aby zawsze podać dane klienta końcowego do wygenerowania licencji.

W przeciwnym wypadku licencja zostanie wygenerowana na podstawie danych z zamówienia.

Wymagane dane:

·nazwa,

·imię i nazwisko,

·adres wraz z kodem pocztowym,

·adres e-mail.


 1 Przedmiot

1 inny produkt w tej samej kategorii: