Lumion Pro (EN, WIN, LIC)
Lumion Pro (EN, WIN, LIC)

Lumion Pro (EN, WIN, LIC)

12 795,75 zł netto
15 738,77 zł brutto
Ilość
Dostępny


 

Lumion ProLumion pozwala komponować wizualizacje 3D w czasie rzeczywistym. Możliwości programu przydają się podczas prezentacji architektonicznych, urbanistycznych, projektowania przestrzeni czy terenów.

Duża zaletą aplikacji jest intuicyjność i przejrzystość interfejsu. Przy pomocy suwaka można aranżować efekty specjalne (np. animacje, chmur, światła, wody). Obiekty umieszcza się z biblioteki bezpośrednio na scenę. Lumion jest programem łatwym w obsłudze nawet dla początkujących użytkowników.

Aplikacja umożliwia importowanie modeli 3D zaprojektowanych przy pomocy zewnętrznych aplikacji. Obsługuje m.in. takie formaty jak HDR, JPG, MAX, 3DS, OBJ, DXF, TGA, DDS, PSD, FBX, BMP, DAE, PNG, powstające w AutoCAD, Sketchup, Blender czy 3D Studio MAX. W bibliotece modeli znajduje się szeroki wybór komponentów - meble, samochody, elementy zabudowania (krawężniki, kamienie), ludzie, zwierzęta, meble, itd. Program tworzy również animacje.

Lumion w trakcie edycji i renderingu sceny wykorzystuje procesor karty graficznej. Dzięki temu wymagane efekty (np. oświetlenie, warunki atmosferyczne, zmiana topologii terenu) są wykonywane w czasie rzeczywistym. Aplikacja umożliwia nie tylko renderowanie pojedynczych klatek, ale także tworzenie większych animacji w postaci filmu.

Porównanie wersji podstawowej z wersją Pro można zobaczyć tutaj.

 


 

Nowości w Lumion 3 

Sky system - Lumion znany był do tej pory z doskonałego odwzorowania nieba, ale wraz z Lumionem 3.0 producent chce wzmocnić swoją pozycję jako najlepszego w tej dziedzinie w branży. Nowa wersja będzie potrafiła odwzorować cienie rzucane przez chmury. Możliwe będzie również latanie pośród chmur, czy oglądanie jak otulają góry.

Chmury - zanim zatopimy się w szczegóły związane z poprawkami interfejsu użytkownika i innymi nowymi opcjami prezentujemy podgląd nowych, niezwykłych chmur 3D.

Lepszy horyzont i woda - zwróć uwagę, jak nowe niebo styka się z oceanem na horyzoncie. Nowe opcje mgły znacząco poprawiają ogólny wygląd horyzontu.

Lepszy śnieg - Lumion 2.5 posiada już efekt śniegu, ale oświetlenie obiektów nie jest tak wyrafinowane. Lumion 3.0 pozwala na przemienienie dowolnej sceny w zaśnieżony krajobraz..

Nowe modele postaci - Lumion 3.0 zawiera mnóstwo nowych modeli postaci. 

 • Nowe modele mają o wiele więcej detali niż modele w Lumionie 2.5. Mają normalmapy aby uwydatnić szczegóły, mrugają i ruszają oczami.
 • Lumion 3.0 zawiera ludzi z różnych miejsc świata, mających różny kolor skóry i różną aparycję. Postacie są bardziej różnorodne.
 • Dodano nowe pozy, jak np. leżenie, czy siedzenie na krześle. Niektóre postacie zajęte są swoim telefonem, inne czytają gazetę lub jeżdżą na deskorolce.

Global Illumination - W Lumionie 3.0 pojawia się nowe rozwiązanie, które automatycznie odbije światło rzucone na powierzchnię modelu. Efekt widoczny będzie w czasie rzeczywistym, wraz ze zmianą materiału czy oświetlenia. Np. pokój z zieloną podłogą zabarwi pomieszczenie na zielono, ale jeśli skierujesz światło na czerwoną kanapę, odbite światło zabarwi pokój na czerwono.

 Inne wprowadzone nowości


 • Reflections: bez wysiłku twórz dokładne odbicia.
 • Global Illumination: Twórz bardziej realistyczne renderingi niż kiedykolwiek z zupełnie nowym oświetleniem typu global illumination, symulującymi odbijanie światła od powierzchni.
 • 3D Sound: Dodawaj przestrzenny dźwięk otoczenia, który dostosowuje swoją głośność, barwę i kierunek zależnie od położenia kamery
 • Extended Model Library: Warte odnotowania jest dodanie do bibliotek nowych wysokiej jakości modeli roślin i drzew. Do tego cały szereg nowych animowanych postaci 3D w różnych codziennych pozach.
 • Amazing skies: Lumion posiadał jeden z najbardziej zaawansowanych systemów tworzących niebo i chmury. W wersji 3.0 można swobodnie definiować oświetlenie, gęstość i kształt chmur. Kolejną nową opcją jest efekt chmur wolumetrycznych (przestrzennych).
 • Editor enhancements: W nowej wersji zobaczymy niezliczone poprawki interfejsu użytkownika. Jedną z ważniejszych zmian jest możliwość budowania sceny z włączonymi efektami filmowymi.
 • Floating license system: Lumion 3.0 ma teraz w pełni automatyczny system aktywacji i de-aktywacji licencji.
 • Video Textures: Od teraz możliwe jest używanie plików MP4 jako wideotekstury.


Minimalne wymagania


 • System operacyjny: Windows XP, Vista, 7, 8 and DirectX 9.0c lub nowszy
 • Pamięć RAM: 3GB (do prostych scen)
 • Karta graficzna: NVidia GeForce 9800 GTX lub podobna ATI/AMD, z przynajmniej 1GB pamięci
 • 5.5GB wolnego miejsca na dysku


Rekomendowane wymagania:

 • System operacyjny: Windows 7, 8 64-bit
 • Pamięć RAM: min. 6GB
 • Karta graficzna: NVidia 460GTX / ATI 5850, z przynajmniej 1GB pamięci

5 Przedmioty

1 inny produkt w tej samej kategorii: