Aktualizacja z PRO100 v4 do PRO100 v5 - wymaga wymiany nośnika LPT.
Aktualizacja z PRO100 v4 do PRO100 v5 - wymaga wymiany nośnika LPT.

Aktualizacja z PRO100 v4 do PRO100 v5 - wymaga wymiany nośnika LPT.

693,00 zł netto
852,39 zł brutto
Ilość
Dostępny

 

Aktualizacja

Wymaga wymiany nośnika LPT na USB - płatne osobno.

 

PRO100 to program stworzony "dla Meblarzy, pod dyktando Meblarzy". Jest to całkowicie samodzielny, prosty w instalacji i przyjazny Użytkownikowi program, którego zadaniem jest ułatwić pracę stolarza, projektanta, montażysty. Nazwa PRO100 (czyt: prosto) to dewiza autorów programu w zakresie łatwości i intuicyjność obsługi programu, nie rezygnując z wyskokiej jakości i funkcjonalnośći Produktu. Praca z programem odtwarza proces tworzenia rzeczywistego mebla. Użytkownik operuje elementami mebla (formatkami) układając je w wirtualnej przestrzeni, zupełnie tak jak w rzeczywistości. Używając programu można projektować własne biblioteki elementów, gotowych mebli i materiałów lub korzystać z dołączonych do standardowej instalacji. Program PRO100 jest uniwersalnym narzędziem wspomagającym producentów i projektantów wszelkich typów mebli - kuchennych, biurowych, pokojowych, przemysłowych, laboratoryjnych etc. Uniwersalność PRO100 potwierdza użytkowanie go również przez projektantów laboratoriów, kominków a nawet placów zabaw(!).


Większość operacji związanych z projektowaniem realizuje się szybko i łatwo za pomocą myszki - jak w zabawie klockami. Dodatkowym ułatwieniem jest zbiór pasków narzędziowych zawierających jakże przydatnych projektantowi narzędzi takich jak np: dosuwanie, pozycjonownie, wyrównywanie, obroty. Każdy element występujący na scenie projektu ma własne okno właściwości, gdzie w sposób precyzyjny możemy nadawać mu określone cechy: nazwę, wymiary, rodzaj materiału, przyporządkowanie do określnych grup raportów, cenę itp. Całość stanowi potężne narzędzie wspomagające projektanta w jego pracy.

Aranżowane wnętrze można oglądać w siedmiu rzutach (także w rzucie perspektywicznym). W odpowiednich rzutach projektu program pozwala na automatyczne wymiarowanie projektowanego wnętrza. Pracę ułatwia pięć trybów wyświetlania projektu: szkielet, szkic, kolory, tekstury oraz pełna, realistyczna wizualizacja. Dla każdego z trybów można również niezależnie wykorzystywać efekty graficzne takie jak: półprzezroczystość, konturowanie i cieniowanie. Wszelkie wprowadzane zmiany są natychmiast uwzględniane we wszystkich modułach programu - od zestawienia elementów, poprzez cennik - aż do wszystkich trybów wizualizacji łącznie z realistyczną. Aranżacja pomieszczenia trwa kilkanaście minut. Na każdym etapie pracy możemy dowolnie modyfikować używane w projekcie moduły, błyskawicznie dodawać i usuwać uchwyty, półki czy całe meble. Jednym kliknienciem myszki zmieniać kolorystykę całego lub części projektu. Szybkość i łatwość obsługi, oraz widoczne natychmiast efekty pracy czynią z programu PRO100 idealne narzędzie do bezpośredniej pracy z Klientem.


 

 

Wersja 5 to lustra, połyski, błyszczące laminaty, regulacja koloru i kąta padania promieni słonecznych oraz wiele innych funkcjonalności w znacznie szybciej działającym programie.

Najważniejsze zmiany, jakie pojawiły się w wersji 5 programu PRO100 to przede wszystkim zupełnie nowy moduł wizualizacji oparty o technologię OpenGL.
W praktyce oznacza to kolosalne przyspieszenie działania programu - obrót, skalowanie i edycja sceny bez przerw w wyświetlaniu tekstur oraz bardzo szybkie generowanie fotorealistycznej wizualizacji.

Wprowadziliśmy wiele nowych funkcjonalności, między innymi:

 • odbicia lustrzane o regulowanej intensywności, także w posadzkach i frontach
 • konfigurowane odblaski światła, na przykład w ceramice
 • regulacja poziomu wygładzania krawędzi, znacznie zwiększającego jakość wizualizacji
 • efekty nierówności materiałów, doskonałe do kafelków
 • regulowany efekt połysku, świetnie oddający gładkość materiałów
 • poświaty dla źródeł światła, zwiększające fotorealizm oświetlenia
 • regulowane natężenie światła słonecznego, oddające warunki pogodowe
 • regulacja barwy i kierunku światła słonecznego, pokazująca porę dnia
 • regulowane natężenie światła rozproszonego, doświetlającego wnętrze
 • dobór natężenia każdego źródła światła - oddaje moc poszczególnych punktów,
 • konfiguracja barwy i kąta świecenia źródeł światła, odpowiadająca jego rzeczywistym parametrom
 • predefiniowane schematy własności materiałów, ułatwiające ich dobór w projekcie
 • zmiana poziomu przezroczystości materiału, doskonała dla np. luksferów
 • efekt fluorescencji, doskonały np. dla ekranów telewizyjnych
 • zaawansowane narzędzia wyrównywania elementów, np. wyśrodkowanie

 

PRO100 występuje w dwóch wersjach: Pełnej i Salonowej.
Różnią się między sobą jedynie możliwością edycji i tworzenia własnych brył w bibliotekach (katalogach) mebli i elementów: wersja Pełna posiada taką możliwość, w wersji salonowej tworzenie i edycja bibliotek jest zablokowane.
Dlatego wersja pełna kupowana jest najczęściej jako pierwszy program przez producentów mebli, którzy chcą mieć możliwość łatwego wprowadzenia do bibliotek swoich wyrobów lub szybkiego modyfikowania istniejących.

  pełna salon demo
Wizualizacja      
fotorealizm + + +
rzuty prostokątne + + +
wymiarowanie + + +
eksport obrazu + +  
Edycja      
edycja kształtu + + +
elementy/meble nietypowe + + +
budowanie mebla + + +
odczyt projektu + + +
zapis projektu + +  
wydruk projektu + +  
Zestawienia produkcyjne      
lista formatek + +  
lista elementów + +  
zużycie materiałów + +  
eksport do Nowego Rozkroju + +  
Biblioteki      
biblioteki standardowe + + +
modyfikacja bibliotek +    
dodawanie elementów do biblioteki +    
Wycena      
automatyczna wycena + +  
edycja cenników +    
wiele cenników + +  
własne pozycje wyceny + +  
Bezpieczeństwo      
kopie bezpieczeństwa + +  
odzyskiwanie projektów + +  
automatyczny zapis + +  Aktualizacja PRO100 v4 do v5.


4 Przedmioty

13 innych produktów w tej samej kategorii: