R3D3-InterDrewno
R3D3-InterDrewno

R3D3-InterDrewno

1 350,00 zł netto
1 660,50 zł brutto
Ilość
Dostępny

R3D3-InterDrewno

 

Czym jest program R3D3-InterDrewno?

R3D3-InterDrewno to moduł do programu R3D3-Rama 3D umożliwiający wymiarowanie przestrzennych konstrukcji drewnianych o przekrojach prostokątnych z drewna litego i klejonego wg PN-B-03150:2000 Az1 i Az2 w jedno i dwukierunkowym stanie naprężenia z uwzględnieniem momentu skręcającego.

MOŻLIWOŚCI PROGRAMU:

  • Użytkownik może tworzyć dowolne definicje typu wymiarowania (współczynniki wyboczenia, osłabienia przekroju, ugięcie dopuszczalne i inne parametry), których następnie może użyć w dowolnym projekcie.
  • Współczynnik modyfikacyjny kmod przyjmowany automatycznie na podstawie grupy obciążeń o największym oddziaływaniu na konstrukcje w danej kombinacji lub ręcznie, na podstawie decyzji użytkownika.
  • Możliwość wymiarowania pojedynczych prętów, grupy prętów współliniowych i zbliżonych dowspółliniowych (o zmianie kąta poniżej 5 stopni).
  • Automatycznie sprawdzane są obwiednie sił wewnętrznych we wszystkich charakterystycznych punktach wymiarowanego elementu.
  • Odrębnie sprawdzane są naprężenia normalne i styczne w przekroju elementu. Użytkownik ma dodatkowo możliwość przeprowadzenia wymiarowania w dowolnych wskazanych punktach elementu dla wszystkich obwiedni lub dla jednej wybranej.
  • Program wyznacza maksymalne ugięcie elementu w płaskim i złożonym stanie naprężenia z uwzględnieniem wpływów reologicznych i ewentualnego wpływu sił tnących i porównuje je z wartością dopuszczalną.
  • Raport z wymiarowania w formie obliczeń ręcznych, zawierających wszystkie wyniki pośrednie, wykonany w formacie RTF (MS Word).
 
 

10 Przedmioty

8 innych produktów w tej samej kategorii: