ZWCAD 2018 Standard
ZWCAD 2018 Standard

ZWCAD 2022 Standard

2 249,00 zł netto
2 766,27 zł brutto
Ilość
Dostępny

ZWCAD 2022 Professional

 

Miło nam przedstawić najnowszą wersję ZWCAD 2022

Co zmieniło się tym razem?

Wydajność programu jest jednym z kluczowych czynników odczuwalnych podczas codziennej pracy. W tej wersji bardzo mocno zoptymalizowaliśmy program, tak aby działał szybciej i wykorzystywał pełniej moc procesorów wielordzeniowych.

Wybrane zmiany w nowej wersji ZWCAD 2022:

wydruk rysunków CAD z przeźroczystością obiektów. Przezroczystość, którą możemy narzucić na różne elementy rysunku np. kreskowanie, pozwala zobaczyć elementy, które znajdują się pod przeźroczystym obiektem. Możemy regulować stopień przeźroczystości ustawiając w panelu właściwości wartości od 0 do 90 (im większa wartość tym obiekt będzie bardziej przeźroczysty).

W ZWCAD 2022 wprowadziliśmy możliwość wydruku rysunku z przeźroczystością. Zachęcamy do obejrzenia filmu, który krótko omawia to zagadnienie.


dodaliśmy nową funkcję do tworzenia widoku 2D z obiektów 3D - Flatshot. Po ustawieniu odpowiedniego widoku 3D możemy utworzyć blok, który będzie zawierał widok 2D. Należy zaznaczyć, że po zmianie modelu, taki blok możemy uaktualnić.

wbudowany w program i ulepszony import plików IFC. Pliki IFC to popularny format wymiany danych BIM. Polecenie IFCIMPORT pozwala na wczytanie takiego pliku z danymi BIM do ZWCADa. 
Po otwarciu takiego pliku pojawi się panel, w którym będziemy mieli dostęp do informacji zawartych w każdym elemencie.

dodaliśmy nowy sposób ustawiania rzutni w modelu. Teraz wystarczy przeciągnąć granicą rzutni aby je dodać lub usunąć. Pokazaliśmy to na filmie poniżej.

wygładzanie wyświetlania linii - LINESMOOTHING. Dzięki tej opcji nie będzie widać "schodków" na obiektach rysunkowych.

Poniżej zamieściliśmy rysunek z wyłączoną i włączoną opcją wygładzania linii, nałożone na siebie (zmieniają się cyklicznie).

możliwość wyświetlania wstążki i klasycznego menu w tym samym czasie.

Klasyczne menu można włączyć w prawym dolnym rogu programu.

 • możliwość zmiany kolejności kolumn w oknie warstw,
 • jedno dodatkowe polecenie do zapisu wszystkich otwartych plików CAD  _SAVEALL.
 • poprawiliśmy szybkość i stabilność programu. Rysunki powinny się otwierać znacznie szybciej a przeglądanie ich będzie wygodniejsze. Wzrost szybkości działania programu pokażemy na przykładzie  naszego programu LISP, który rysuje Paproć Barnsleya składającą się ze 100 tys. punktów (fraktal o kształcie liścia paproci).

  Czasy wykonania tego samego skryptu (paprotka jest złożona ze 100 tysięcy punktów) wynoszą odpowiednio:
  • ZWCAD 2020 - 9.5 s
  • ZWCAD 2021 - 8.5 s
  • ZWCAD 2022 - 4.2 s
9 Przedmioty

16 innych produktów w tej samej kategorii: